Neden Daha Fazla Badem Yemelisiniz? Sayısız faydaları var

Badem inanılmaz bir besin değerlerine sahiptir. Vücudunuza son derece fayda sağlamaktadır. Bademin faydalarını, tek tek açıkladık işte o açıklamalar;

Neden Daha Fazla Badem Yemelisiniz? Sayısız faydaları var
21 Şubat 2023 - 20:18 - Güncelleme: 21 Şubat 2023 - 20:20

İçindekiler;


Badem inanılmaz küçük fındıklardır. Diğer tüm ağaç kuruyemişlerinden daha fazla lif, kalsiyum, E vitamini, riboflavin ve niasin ile dolu olan bademler, kalp hastalıklarını önleme, kemik gücü ve hatta bağışıklık sistemi sağlığı ile bağlantılıdır. Bademlerin sağlığa faydaları bilim adamları tarafından onlarca yıldır araştırılmaktadır. Aşağıda Atkins, badem yemenin en şaşırtıcı faydalarından bazılarını, badem beslenmesi hakkındaki gerçekleri ve bu süper yiyeceği diyetinize nasıl dahil edeceğinize dair hızlı ipuçlarını derlemiştir.

Kalp Sağlığı

Badem yemenin kalp hastalığı riskinizi azalttığı yaygın olarak kabul edilmektedir. Bademlerin kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkileri, bademlerin yerine başka besinler alındığında daha da artmaktadır. Örneğin karbonhidrat yerine kuruyemiş yemenin kalp hastalığı riskini %30 oranında azaltabileceği tahmin edilmektedir.
İpucu : Çok amaçlı un yerine badem unu kullanın. Bu Atkins bademli ve parmesanlı pizza kabuğu gibi tuzlu ikameler veya bu bademli kekler gibi tatlı ikramlar ile deneyler yapın .
 

Kolesterol

Bademleri, LDL (kötü) kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilecek büyük miktarda kalp-sağlıklı tekli doymamış yağ içerir. Bademleri et ve süt ürünleri gibi doymuş yağ oranı yüksek gıdalarla değiştirmek kalp hastalığı riskini %45 oranında azaltabilir.
İpucu : İnek sütü yerine badem sütü kullanın. Bu Atkins vegan bademli-ananaslı smoothie gibi protein açısından zengin bir shake ile kas inşa edin .
 

Bağışıklık Sistemi Sağlığı Bademde

yüksek miktarda E vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur.
İpucu : Soğuk algınlığının geldiğini hissederseniz, biraz badem alın. Atkins kavrulmuş karnabahar ve badem kremalı çorba ile vücudunuzun savunmasını ısıtın ve güçlendirin .

Bademin faydaları çok sağlıklı
 

Kemik Gücü

Bademler kalsiyum ve E vitamini bakımından yüksektir ve kahverengi kabukları birçok antioksidan flavonoid içerir. Bu besinler birlikte kemikleri güçlendirir, kasları onarmaya yardımcı olur ve iltihabı azaltır, bu da bademleri sporcular için harika bir iyileşme gıdası yapar.
İpucu : Kemiklerinizin, kaslarınızın ve eklemlerinizin iyileşmesine yardımcı olmak için egzersiz yaptıktan sonra bir avuç çiğ badem yiyin.
 

Kilo Alım

Badem kilo alımının önlenmesi ile bağlantılıdır. Badem gibi kuruyemişleri haftada en az iki kez yiyenlerin, yemeyenlere göre kilo alma olasılığı daha düşük olabilir.
İpucu : Haftada en az iki öğün bademle birlikte yiyin. Bademli pestolu kabak makarnasını veya elma, badem ve peynirle doldurulmuş bu tavuğu deneyin .

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum